Новини

Президент України скасував укази про кадрові рішення щодо Нацради з питань ТБ і радіо

Український журналістський фонд

Володимир Зеленський скасував укази Петра Порошенка про призначення Володимира Горковенка членом Нацради та про увільнення Юрія Артеменка. Відповідні документи оприлюднені 24 травня на офіційному сайті Президента.

Коментуючи подію, голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко зауважує, що фактично Володимир Зеленський виступив проти схеми, яку втілила команда Петра Порошенка з інтеграції в Нацраду своєї людини на тривалий п’ятирічний термін.

– Можна говорити, що це були два укази за заслуги. Артеменко зайшов у новий регуляторний орган з питань зв’язку на тривалий період і на його місце в Нацраду зайшла та людина, яка відповідала за піар Петра Порошенка та вплив на певну редакційну політику телеканалів. Але на сьогодні ці кадрові рішення обнулилися, – наголошує Сергій Томіленко. – Ми б хотіли, щоб нова Адміністрація та новий Президент перед тим, як реалізовуватимуть свою кадрову політику з призначенням нового члена Нацради, все ж таки вступали в діалог із медіаспільнотою, щоб були певні публічні дискусії. Ми б хотіли, щоб у Нацраду зайшла авторитетна людина, яка буде порадником для теле- та радіоканалів, а не чинитиме якийсь силовий тиск.

Нагадаємо, що у четвер, 23 травня, НСЖУ провела громадську дискусію щодо ситуації з блокуванням діяльності Нацради після раптових кадрових рішень Петра Порошенка, спричинених відставкою Юрія Артеменка. В.о. голови Нацради Ольга Герасим’юк наголосила, що регулятор може увійти в судовий коридор через сумнівну легітимність призначення Петром Порошенком Володимира Горковенка до складу Нацради.

На момент Указу від 4 травня Володимир Горковенко тривалий час працював на посаді завідувача відділу головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента.

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко підтримав рішення Президента Володимира Зеленського та назвав Горковенка відповідальним за масштабну кампанію дискредитації опозиційних політиків під час нещодавніх виборів.

– Саме цей креативний мерзотник був генератором масованих фейків і бруду, якими обливали кількох кандидатів у президенти: Тимошенко, Садового, Зеленського, мене і навіть моїх дітей. Це була небачена раніше за масштабом і вартістю брехлива «мінусова» кампанія: понад рік поширювали ті фейки і бруд масовано, на центральних і регіональних каналах, зокрема проплаченими «політологами», на радіо, в друкованій пресі, через мережу мобільного зв’язку, на всіх можливих платформах у мережі, в метро і навіть з екранів у супермаркетах і розважальних центрах. Тому рішення справедливе. Боротися за перемогу треба чесно. Всім. Без фейків і бруду, – пояснив Анатолій Гриценко.

Джерело: НСЖУ