Новини

Названо найкращу фотографію року за версією World Press Photo

Український журналістський фонд

Фотографією 2019 року за версією однієї з найпрестижніших міжнародних нагород фотожурналістики World Press Photo стала світлина з маленькою заплаканою дівчинкою з Гондурасу, чию матір обшукує американський прикордонник на кордоні США з Мексикою, повідомляє Крим. Реалії.

Журі на церемонії в Амстердамі 11 квітня заявило, що робота американського фотографа Джона Мура зроблена торік після того, як жінка на ім’я Сандра Санчес і її дочка Янела незаконно перетнули кордон. Це фото показує “інший вид насильства – психологічний”, заявили члени журі.

Фото розійшлося в усьому світі, викликавши суспільний протест проти політики США щодо розділення мігрантів і їхніх дітей.

Журнал Time опублікував фотографію Мура на обкладинці, але батько Янели пізніше сказав газеті British Daily Mail, що його дочку не розлучали з матір’ю: їх затримали разом.

Серед інших цьогорічних переможців World Press Photo – Лоренцо Тугнолі з агентства Contrasto. Його відзначили за фото для The Washington Post із зображеннями війни в Ємені.

World Press Photo – один з найпрестижніших міжнародних конкурсів фотографів, заснований 1955 року. Цьогоріч члени журі переглянули майже 79 тисяч світлин від майже 5 тисяч фотографів зі 129 країн світу. До числа переможців і призерів загалом увійшли 43 фотографи з 25 країн.