Новини

Що пишуть про дебати на стадіоні західні ЗМІ

Український журналістський фонд

«Українські вибори: суперники погодилися зійтися на стадіоні» (ВВС)

Британське ВВС називає Володимира Зеленського «коміком без політичного досвіду». Медіа описало усі перипетії довкола теми дебатів на стадіоні. Як Зеленський у відео викликав Петра Порошенка з умовою попередньої здачі аналізів, а потім запропонував Юлії Тимошенко бути модератором. Подали й відповідь Порошенка про «будь мужиком, не ховайся».

Також ЗМІ нагадує, що Петро Олексійович викликав на дебати Зеленського і перед першим туром. Той спочатку погодився, але невдовзі відхилив пропозицію, «що викликало критику у соціальних мережах». Обидва кандидати погодилися оплатити організацію заходу на стадіоні — зазначає видання.

Наприкінці матеріалу свою оцінку подій дає кореспондент ВВС у Києві Джон Фішер(Jonah Fisher). «Незвичайна стратегія пана Зеленського уникати традиційної політичної кампанії та надавати перевагу ретельно пропрацьованим відео у соціальних мережах до цих пір працювала. І тоді він закликав президента Порошенка на дебати, очевидно гадаючи, що той не погодиться, і ця «пропозиція» відверне увагу від власного небажання брати участь. Він прорахувався», — зазначає він.

На думку пана Фішера, після згоди Порошенка команда Зеленського почала панікувати, відмовившись від запропонованої лабораторії в Олімпійському, а потім зробивши «дивну пропозицію» Тимошенко щодо модерування.

«Ці «дебати на стадіоні» можуть виявитися просто катастрофічним епізодом на шляху пана Зеленського до президентства. Але дуже дивно, що людина, яка провела кампанію, намагаючись переконати людей, що він не просто комік і може бути серйозним, тепер, схоже, намагається перетворити кампанію на повний фарс», — резюмує журналіст.

«Конкуренти на пост президента України пройшли тест на наркотики у телевізійному ефірі» (Reuters)

Міжнародне інформаційне агентство Reuters описало, як обидва кандидати здавали аналізи під прицілом камер. Зеленський вів пряму трансляцію у Facebook. А за тим, як кров здавав Порошенко, споглядало багато камер телеканалів.

«Зеленський здобув майже вдвічі більше голосів, ніж Порошенко, але нинішній президент бореться зі своїм конкурентом, вказуючи, що той поставить під загрозу безпеку України. Комік вимагав, щоб вони обидва пройшли тест на наркотики після того, як він прийняв виклик Порошенка на дебати у явній спробі підняти ставки в їхньому суперництві», — пишуть автори тексту Андрій Маховський (Andrei Makhovsky) та Павло Політюк (Pavel Polityuk).

Вони розповідають, що попередні результати тесту Порошенка «не показали психоактивних речовин». Результати Зеленського будуть за три дні.

Утім це не єдиний текст про кандидатів у президенти на Reuters за 5 квітня. Цього ж дня вийшов великий матеріал «Комік з успіхом ламає правила виборів в Україні» про роботу штабу Володимира Зеленського. Автори — Маттіас Вільямс (Matthias Williams) та Маргарита Чорнокондратенко (Margaryta Chornokondratenko). Вони поспілкувались, зокрема, з тими, хто веде соціальні мережі кандидата.

Журналісти нагадують про методи кампанії Зеленського: «Витискаючи традиційні тактики політичних кампаній, як масові мітинги або встановлення наметів на вулиці, щоб поширювати листівки, він багато в чому покладався на соціальні медіа та комедійні концерти, де він сміється суперників, представляючи себе людиною, яка виступає проти корупційних еліт — людиною, якій українці можуть довіритися».

«В Україні кандидати у президенти проходять тест на наркотики напередодні дебатів на стадіоні» (Politico)

«В Україні політики реально мають конкурс сечі», — так починає американське видання Politico матеріал про аналізи Порошенка і Зеленського.

Медіа нагадує, що Володимир Зеленський грав вчителя у телевізійному серіалі «Слуга народу» та обігнав Порошенка у першому турі виборів. Журналіст Пол Даллісон (Paul Dallison) також пише, що умова здати аналізи перед дебатами була саме у Зеленського.

«Політичні позиції Зеленського залишаються в значній мірі невідомими, за винятком загальної заяви просувати необхідні країні реформи. Під час кампанії він уникав інтерв’ю з журналістами, воліючи замість цього проводити виступи, за які він стягував плату за вхід. Раніше він відмовився брати участь у теледебатах з Порошенком та екс-прем’єром Юлією Тимошенко», — зазначає журналіст.

«У відеодуелі Зеленський та Порошенко дебатують про дебати. Чи заповнять вони 70-тисячний стадіон?» (Радіо Свобода)

«Якщо політика — це шоу, то Україна — сюрреалістична драма», — черговий початок статті про українські дебати у західному виданні. Автор — Крістофер Міллер (Christopher Miller).

Він пише, звідки з’явилась вимога Зеленського про аналізи: «Це посилання на необґрунтовані чутки про те, що президент може полюбляти міцні напої, або, можливо, це намагання Зеленського звести нанівець плітки, що він сам забагато випив після результатів екзит-полів».

Також у матеріалі зазначається, що кандидати офіційно не давали запит до менеджменту стадіону щодо проведення дебатів. «Радіо Свобода» цитує голову ГО «Опора» Ольгу Айвазовську, що за «такого нетрадиційного формату, кандидати самі повинні покрити на нього витрати».

Зрештою, автор пише, що співачка Камалія вже запропонувала співати гімн на стадіоні перед дебатами, а МВС та Нацполіція заявили, що готові забезпечити безпеку.

Текст пан Міллер закінчив цитатою професора політології Олексія Харана про те, що своїми вимогами Зеленський намагався перетворити дебати на шоу, але зараз стоїть питання, «як це буде зроблено для обговорення серйозних проблем».