Новини

Міжнародна федерація журналістів закликає усіх кандидатів у президенти України гарантувати свободу слова

Український журналістський фонд

Кожен кандидат у президенти України в разі обрання на посаду має гарантувати й захищати свободу слова. Про це йдеться у відкритому листі президента Міжнародної федерації журналістів Філіпа Ляруша до учасників президентської кампанії в Україні. У МФЖ наголошують на підтримці ініціативи Національної спілки журналістів України брати з кандидатів публічні зобов’язання, викладені в Декларації на захист свободи слова.

– Я закликаю всіх кандидатів ухвалити Декларацію на захист свободи слова, розроблену НСЖУ, і в такий спосіб заявити про свою готовність поважати свободу слова й самовираження, не вчиняти жодних дій, що неправомірно обмежують ці свободи, та публічно засуджувати такі спроби, – наголошує Ф. Лерут. – Кандидати повинні зобов’язатися не втручатися в журналістську роботу, не використовувати правоохоронні органи та регулятори для переслідування. Ми вважаємо, що маркування журналістів і заохочення ворожнечі проти них неприпустимі.

Також президент МФЖ наголошує, що новообраний Президент України має взяти зобов’язання публікувати щорічний звіт про результати розслідування злочинів проти журналістів з деталізацією зусиль органів влади, спрямованих на подолання безкарності щодо цих злочинів.

У НСЖУ, яка є членом МФЖ, впевнені, що порядок денний українських політиків має містити й гарантії свободи слова в країні.

– Кожна атака на журналіста – це атака на право громадян жити в демократичній країні, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Тому наша Декларація на захист свободи слова – це усвідомлення політиками відповідальності за вільне майбутнє України.

Декларація містить сім пунктів і передбачає, що претенденти на найвищу посаду в державі беруть на себе добровільні зобов’язання поважати свободу слова й самовираження, не чинити тиск на журналістів і ЗМІ, не використовувати силові органи для переслідування журналістів, публічно звітувати про розслідування правопорушень проти працівників ЗМІ тощо.