Новини

МФЖ вимагає від української влади забезпечити хоч мінімальний рівень безпеки для роботи журналістів

Український журналістський фонд

Міжнародна федерація журналістів вимагає від української влади забезпечити швидке правосуддя у справах атак на журналістів і гарантувати принаймні мінімальні стандарти безпеки для вільної роботи журналістів і медіа. Про це йдеться в релізі на офіційному сайті МФЖ – глобальної організації, яка об’єднує журналістські спілки зі 140 країн світу.

У Міжнародній федерації поділяють тривогу Національної спілки журналістів України, яка зафіксувала торік 86 інцидентів фізичної агресії стосовно до працівників медіа, рішуче засуджують атаки та вимагають від державних структур надати чітку гарантію свободи преси в Україні.

– Ми вимагаємо від української влади швидкого правосуддя для наших колег і мінімальних стандартів безпеки для вільної роботи журналістів, – наголошує генеральний секретар МФЖ Ентоні Белланжер.

Відповідно до Індексу фізичної безпеки журналістів України, який укладають НСЖУ й партнерські громадські організації, 2018 року зафіксовано 86 інцидентів фізичної агресії проти журналістів, а за два останні роки – 175. При цьому різко – на 50% – зросла кількість атак на жінок – працівниць медіа.

– Другий рік поспіль ми фіксуємо високий рівень фізичної агресії щодо журналістів, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – І вимагаємо від правоохоронців та політиків зробити все можливе для зменшення таких загрозливих показників, для боротьби з системною безкарністю.