Новини

Комітет свободи слова підтримав законопроект щодо мови реклами

Український журналістський фонд

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні, що відбулося 11 липня 2018 року, рекомендував Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні взяти за основу проект Закону №8522 «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо мови реклами, внесений народними депутатами України Вікторією Сюмар, Владиславом Севрюковим, Олександром Бригинцем, Григорієм Шверком та іншими народними депутатами України.

На думку членів  Комітету, потреба законодавчого врегулювання щодо мови реклами очевидна, проте загалом цей законопроект може були ухвалений після усунення існуючих недоліків. Про це йдеться на сайті Комітету.

Зокрема проектом пропонується наступна редакція ст.6 Закону: «Мовою реклами в Україні є державна мова. Об’єкти права інтелектуальної власності в рекламі використовуються тою мовою, якою їм наданий правовий захист відповідно до законодавства про інтелектуальну власність».

«З 28 лютого 2018 року законодавство України не містить правової норми, яка б регулювала мову реклами в Україні. Загальні норми законодавства України про використання мов, зокрема стаття 10 Конституції України, не містять норм, які регулюють мову реклами. Така правова прогалина створює неоднакове тлумачення щодо правового режиму мови реклами у громадян, суб’єктів господарювання, державних органів. Відсутність належного регулювання мови реклами призводить до порушення загального принципу права, відповідно до якого кожний має передбачати наслідки своїх дій і встановлену законом відповідальність за них.

У зв’язку з вищенаведеним виникла нагальна і термінова потреба врегулювання мови реклами в Україні. Зазначене врегулювання пропонується з урахуванням загальних норм Конституції і законів України, міжнародних нормативних актів щодо застосування мов в Україні», – йдеться у пояснювальній записці.

Джерело: Детектор медіа