Новини

Журналісти закликають керівництво парламенту не підписувати будь-які документи, що обмежують доступ ЗМІ до кулуарів Ради

Український журналістський фонд

10 липня українські журналісти, які акредитовані у Верховній Раді України, підписали заяву на ім’я голови парламенту Андрія Парубія та першого заступника керівника Апарату ВР Петра Боднара, у якому назвали антидемократичним рішення Комітету з питань регламенту та організації роботи парламенту про обмеження доступу представників ЗМІ до кулуарів Верховної Ради.

Про це «Детектору медіа» повідомила журналістка LB.ua Анна Стешенко. Вона зазначила, що звернення – це ініціатива самих медійників.

За її словами, під заявою підписалися більше 40 представників ЗМІ.

«Ми, журналісти, не хочемо бути покараними за вчинки подібних удаваних представників преси. Але і не допустимо, щоб через неспроможність чиновників прес-служби відсіяти “решал” і маргіналів з журналістськими посвідченнями страждала вся наша професія. Ще раз наголошуємо: рішення Регламентного комітету є антидемократичним і закликаємо керівництво парламенту не підписувати будь-які розпорядження, які обмежують доступ журналістів до кулуарів Верховної Ради», – йдеться у зверненні.

Нагадаємо, 9 липня Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України запропонував обмежити доступ журналістів до кулуарів і створити у Верховній Раді прес-центр на третьому поверсі кулуарів та обмежити доступ журналістів до першого і другого поверхів кулуарів.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар заявила, що Комітет не підтримуватиме пропозиції Комітету з питань регламенту та організації роботи парламенту щодо допуску журналістів до кулуарів Ради.

Джерело: Детектор медіа