Новини

Депутати Європарламенту закликали моніторити свободу слова в Україні під час виборів

Український журналістський фонд

Нещодавно в столиці Болгарії Софії було ухвалено резолюцію з питання свободи слова в Україні. Відповідно до цієї резолюції, Європейська комісія буде проводити спеціальний моніторинг під час виборів в 2019 році та в наступні роки.

«Я великий прихильник українського народу, тому був у Києві під час Революції Гідності. Тому добре знаю, за які цінності боролися українці на Майдані. Тому готовий підтримувати будь-які зміни в Україні, які наближають її до Європи. І готовий доступними мені методами захищати права українців, зокрема й на свободу слова, – заявив європарламентар, член Альянсу лібералів і демократів за Європу, Петрас Ауштрявічус. – Сигнали, які сьогодні надходять з України про тиск на незалежні й опозиційні ЗМІ, викликають у нас тривогу. Тому я і мої колеги підтримали своїми голосами резолюцію Європейської партії України і будемо надалі стежити заситуацію. Ми щиро хочемо, щоб Україна стала європейською державою з реальними європейськими цінностями, а громадянське суспільство – вільним».

Петрас Ауштрявічус – давній друг України, який послідовно допомагає нам відстоювати наші інтереси в Європі. Саме тому він і стурбований ситуацією зі свободою слова і преси. Ідею з моніторингом підтримав і голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Посилення європейського тиску на тих, хто несе відповідальність за атаки на журналістів, – важливий крок, який сприятиме розвитку свободи слова в Україні та захисту прав журналістів», – говорить він.

Нагадаємо, що у вівторок, 26 червня, в Києві відбулася конференція «Посилення свободи і плюралізму засобів масової інформації в Україні під час конфлікту в Україні та навколо неї», яку скликав представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.